Powered by Smartsupp

Novinky

1.4.2024 - Akční nabídka pro všechny nové zákazníky

Nyní připojujeme dle nových ceníků a nabízíme prvních 6 měsíců za velmi výhodnou cenu. 

Cena vybraného tarifu bude prvních 6 měsíců 249,- a poté ceníková cena tohoto tarifu viz https://www.klfree.com/#internet. Ohledně možnosti zřízení se vždy informujte na tel: 800 553 733 nebo na emailu helpdesk@klfree.com 

Cena za instalaci připojení je od 1,- Kč včetně práce a nastavení zařízení na místě připojení (neobsahuje cenu zařízení a případných víceprací). Více informací ohledně ceny instalace viz https://www.klfree.com/cenik-sluzeb/. 

 

1.1.2024 - Akční ceny na naší optické síti 

Během prvních čtyřech měsíců 2024 se k nám můžete připojit za akční cenu. Instalace za 1,- Kč a vybraný tarif prvních 6 měsíců za 249,- Kč. 

Tato akce se vztahuje na nové zákazníky, kteří si připojení objednají do 30.4.2024 v místě, kde máme možnost zřídit optické připojení k internetu. Ohledně možnosti zřízení se vždy informujte na tel: 800 553 733 nebo na emailu helpdesk@klfree.com 

Cena za instalaci připojení je 1,- Kč včetně práce a nastavení zařízení na místě připojení (neobsahuje cenu zařízení a případných víceprací). Cena vybraného tarifu bude prvních 6 měsíců 249,- a poté ceníková cena tohoto tarifu viz https://www.klfree.com/#internet. 

 

19.12.2023 - Veselé Vánoce a vše nej... do nového roku

 

1.11.2023 - Sleva 50% pro nové zákazníky Sledování TV na balíček Start

Až do konce ledna 2024 všichni nově připojení zákazníci Sledovaní TV dostanou 50% slevu na balíček Start.

Čím dříve si u nás zařídíte Sledování TV, tím větší slevu dostanete. Balíček Start budete mít za 79 Kč měsíčně do konce ledna 2024. Stačí když kontaktujete náš helpdesk na telefonu 312 312 444 nebo na emailu helpdesk@klfree.com a domluvíte se s naším technikem na zřízení nové přípojky. 

 

1.9.2023 -  Ohlédnutí za prázdninami  

Tak už tu máme září a s ním konec prázdnin, proto se ohlédneme za projekty, na kterých naši technici přes prázdniny pracovali.  

Na přelomu června a července jsme nainstalovali nový spoj mezi Stochovem a Tuchlovicemi. Na tento spoj budeme postupně přesouvat provoz a tím Tuchlovice a další navazující body získají několikanásobně vyšší kapacitu a rychlost. Dále jsme připojili panelové domy v Norské a Švédské ulici optickým vláknem, kde se obyvatelé mohou připojit rychlostí až 1GB/s. Také jsme připojili domy v ulici U Hvězdy optickým kabelem a lidé se zde mohou taktéž připojit k internetu rychlostí až 1GB/s. 

V lokalitě Za Humny na Buštěhradě jsme zafukovali optická vlákna přímo do nových domů našich zákazníků. Na NodeBejkarna ve Pcherách jsme vyměnili router za nový výkonnější model a předělali stožár na NodeVelma ve Velkém Přítočně, kde byla potřeba úprava kvůli rekonstrukci střechy. A poslední srpnový týden věnovali naši technici lokalitě Stochov Slovanka, kde zafoukali trubičky optickým vláknem a postupně začali připojovat první zákazníky. 

 

1.6.2023 -  Navyšování kapacity sítě  

V posledních dvou měsících pracujeme na navýšení kapacity napříč sítí - vyměnili jsme páteřní spoje NodeVVS (Stochov), NodeForrest (Buštěhrad), Node Velpr (Velké Přítočno), NodeDoksy4 (Doksy). Na několika bodech jsme vyměnili vysílací sektory za 5AC technologii např. NodeMytinka (Hřebeč), NodePalackého (Kladno-Švermov) a na jednom z hlavních bodů - NodeDecinska aktuálně probíhá výměna technologie 10Gbs na 40Gbs.  

Také pracujeme na plánování a výstavbě v nových lokalitách např. Kamenné Žehrovice. V blízké době bude nainstalovaný nový spoj mezi Stochovem a Tuchlovicemi, který několikanásobně navýší kapacitu sítě v Tuchlovicích a okolí. 

 

1.4.2023 -  Pokračování výstavby sítě 

Tento měsíc máme několik novinek, co se týče výstavby a zlepšování naší sítě. Také jsme podpořili sport a mládež.  

 Během února a března naši technici připojili optickým vláknem bytový dům v Libušíně. Na bodech Doksy5 v Machulkově ulici, Lan Vodárenská Kladno a na NodeOrange v Hlavní ulici v Družci upgradovali spoje na 60GHz. Dále vylepšili spoj z bodu NodeDeda (ulice Čs. Armády) na NodeEngerth (sídliště Na Vyhaslém) a přidali nový záložní spoj pro Pletený Újezd. Na NodeSky vyměnili router (Vítězná ulice, Kladno) a momentálně pracují na optické síti pro novou zástavbu Stochov - Slovanka.  

Podpořili jsme také místní sportovní klub stolního tenisu TTC Jemníky a zakoupili pro ně nová trika. Tak snad v nich budou vyhrávat! 

 

3.3.2023 - Výměna starého zařízení

K internetu je dnes v řadě domácností připojeno velké množství zařízení – počítače, televize, mobilní telefony, ale také lednička, chytré ovladače, žárovky a mnoho dalších. 

Když tyto věci kupujeme, snažíme se, aby měli nejlepší výkon v poměru k ceně. Bohužel, většina lidí zapomíná na router, který nám internetové připojení posílá do těchto přístrojů.  Mnoho domácností má router zastaralý, ten pak nedokáže držet krok s rychlostí internetu a tím pádem nedokáže do dalších zařízení posílat potřebnou rychlost a připojení může být nestabilní.  

Doporučujeme proto zákazníkům, aby router vyměnili za novější a kvalitnější.  Router Vám můžeme dodat a nastavit – máme pro Vás kvalitní routery od společnosti TP-Link. Pokud máte bezdrátové připojení do domu je vhodné zvážit také výměnu antény na střeše. Kontaktujte nás a poradíme Vám, jaké jsou možnosti. 

 

10.2.2023 - Lednové novinky v naší síti

Během ledna naši technici vylepšili technologie na několika bodech.  

Na Kladně v Kročehlavech na NodeRebeca nainstalovali nový záložní zdroj, který vydrží delší výpadek elektřiny a také přidali nové 10gbs propojení routeru se switchem a navýšili tak kapacitu připojení. Ve Velké Dobré nahradili dosluhující spoj mezi body Dobra a Dobra2 za nový 60GHz spoj od Ubiquiti. Tato výměna přinese zákazníkům na tomto spoji vysokou stabilitu a zvýší jeho kapacitu. 

Také zákazníci v Hrdlívě mají teď dostupné vyšší rychlosti a lepší stabilitu našeho připojení, jelikož byl nahrazen spoj ze Smečna. Nový spoj AirFibre 24GHz od Ubiquiti má propustnost 700/700mbs. Nově jsme také nainstalovali nový páteřní spoj mezi body Mrk (Kladno - centrum) a Motyka (Kladno - Švermov). Spoj s 80GHz frekvencí od izraelské společnosti Siklu má aktuální kapacitu 5gbs s možností navýšení až na 10gbs. 

 

19.12.2022 - Krásné Vánoce...

 

19.12.2022 - Najdete nás i na Facebooku a Instagramu

Pokud byste o nás chtěli vědět více, na našem facebookovém nebo instagramovém profilu se můžete podívat, co se u nás zrovna děje. Sdílíme s vámi fotky a informace z montáží, informace k naší IPTV, krásné fotky z výšek, kam se většina z nás nikdy nepodívá a mnoho dalšího. Váš like náš potěší. 

 

28.11.2022 - Informace o poruchách a odstávkách najdete na našich stránkách 

Na našem webu v sekci Odstávky a poruchy najdete aktuální informace o naší síti.  

Pokud máte problém s připojením, můžete se zde podívat, jestli evidujeme ve vaší oblasti nějaký problém. Pokud o vaší lokalitě nic nenajdete, prosím nahlaste váš problém na našem Helpdesku tel: 312 312 444 nebo na emailu helpdesk@klfree.com. Naši technici se poruchou začnou zabývat a pomohou vám ji řešit. 

 

1.11.2022 - Změna cen a tarifů za poskytované služby  

Rádi bychom vás informovali o změnách v tarifech a cenách pro nové zákazníky s účinností od 1.11.2022.

Nový ceník služeb je platný od 1.11.2022, a jsou v něm uvedeny nové tarify a ceny za poskytované služby, najdete ho na našich stránkách v sekci Internet  

Upozornění: Našim stávajícím zákazníkům zůstávají v platnosti jejich současné nasmlouvané tarify a nová cenová úprava měsíčních poplatků bude účtovaná od 1.1.2023. Každý náš stávající zákazník bude podrobněji informován prostřednictvím emailové korespondence. 

 

20.10.2022 Zrychlujeme a zlepšujeme naši síť 

Dovolte, abychom vás informovali o naší práci pro vás během posledního roku.   

V Kladně a v okolí jsme vybudovali a zprovoznili několik nových bodů pro příjem a vysílání internetu.  Poslední nové body jsme zprovoznili např. na fotbalovém hřišti v Srbech nebo v Libušíně, ve Smetanově ulici. Navýšili jsme kapacitu spojů mezi Kladnem a Buštěhradem, do Hřebče, Kačice a Švermova. Pro lepší pokrytí jihozápadní části Kamenných Žehrovic jsme přidali sektor. Taktéž ve Vinařicích jsme přidali nové sektory pro kvalitnější pokrytí této oblasti. V Lounech, v ulici U Stadionu, jsme zprovoznili nový spoj s vysokou kapacitou, dle požadavku konkrétního zákazníka. V Jedomělicích jsme vyměnili stožár, a tak zajistili lepší signál i za nepříznivého počasí. Upgradovali jsme několik vysílačů po Kladně, např. NodePoldovka nebo NodeWolker.  

Optickým kabelem jsme propojili novou developerskou výstavbu RD v Buštěhradě, směrem na Bouchalku a ve Velkém Přítočně, v ulici Ve Stráni. Zdokumentovali jsme a rozšířili jsme naši stávající optickou síť ve Hřebči. Dále jsme připojili optickým kabelem nový bytový dům ve Vrchlického ulici v Kladně. Momentálně připojujeme nový bytový dům v Čechově ulici na Kladně. 

V Postoloprtech jsme byli nuceni opravovat několik optických tras, které byly překopnuty při stavebních pracích při budování jiných stavebních projektů. V Kladně, v Americké ulici, jsme po vandalovi byli nuceni opravit jednu naši hlavní trasu připojení z Prahy. Činnost vandala způsobila výpadky pro celém Kladně i jiným operátorům, kteří poskytují internetové služby. 

Ve dvou hlavních prostotách, kde máme umístěnou technologii jsem instalovali technologii tzv. free-cooling, která zabezpečuje chlazení přirozeným prouděním vzduchu. Výrazně tak omezí nutnost použití klimatizace a tím pádem je provoz mnohem ekonomičtější a ekologičtější.   

Celkem na 20 stávajících bodech jsme reinstalovali nová zařízení a přidali vysílací sektory pro lepší pokrytí signálem. Vybudovali jsme pokrytí optickými trasami v nových oblastech a pracujeme na úpravách na dalších našich technologiích. Velkou naší investicí jsou náklady zaměřené na výrazné snížení nákladů na energetickou náročnost našeho provozu a provozu našich jednotlivých bodů. Mimo ekonomické stránky se také chceme chovat i ohleduplněji k naší planetě.   

 

2.10.2022 - Zlepšujeme zákaznickou podporu prostřednictvím vlastního Helpdesku

Rádi bychom vás upozornili na možnost vyřešit vaše problémy a požadavky přímo s našimi techniky, popřípadě s fakturačním oddělením.

V pracovní době od pondělí do pátku mezi 8–16:30 se dovoláte na Helpdesku tel. 312 312 444 přímo našim technikům, popřípadě fakturačnímu oddělení. Ti se budou snažit s vámi problém vyřešit po telefonu, nebo pokud se oprava nepodaří na dálku, domluvit se s vámi na návštěvě technika.

Mimo pracovní dobu se dovoláte operátorovi, který problém nebo požadavek zaznamená. Následující pracovní den vám zavolá technik nebo fakturační oddělení a opět s vámi budou váš požadavek řešit.