Novinky

 

 

3.3.2023 - Výměna starého zařízení

 

K internetu je dnes v řadě domácností připojeno velké množství zařízení – počítače, televize, mobilní telefony, ale také lednička, chytré ovladače, žárovky a mnoho dalších. 

 

Když tyto věci kupujeme, snažíme se, aby měli nejlepší výkon v poměru k ceně. Bohužel, většina lidí zapomíná na router, který nám internetové připojení posílá do těchto přístrojů.  Mnoho domácností má router zastaralý, ten pak nedokáže držet krok s rychlostí internetu a tím pádem nedokáže do dalších zařízení posílat potřebnou rychlost a připojení může být nestabilní.  

 

Doporučujeme proto zákazníkům, aby router vyměnili za novější a kvalitnější.  Router Vám můžeme dodat a nastavit – máme pro Vás kvalitní routery od společnosti TP-Link. Pokud máte bezdrátové připojení do domu je vhodné zvážit také výměnu antény na střeše. Kontaktujte nás a poradíme Vám, jaké jsou možnosti. 

 

 

 

10.2.2023 - Lednové novinky v naší síti

 

Během ledna naši technici vylepšili technologie na několika bodech.  

 

Na Kladně v Kročehlavech na NodeRebeca nainstalovali nový záložní zdroj, který vydrží delší výpadek elektřiny a také přidali nové 10gbs propojení routeru se switchem a navýšili tak kapacitu připojení. Ve Velké Dobré nahradili dosluhující spoj mezi body Dobra a Dobra2 za nový 60GHz spoj od Ubiquiti. Tato výměna přinese zákazníkům na tomto spoji vysokou stabilitu a zvýší jeho kapacitu. 

 

Také zákazníci v Hrdlívě mají teď dostupné vyšší rychlosti a lepší stabilitu našeho připojení, jelikož byl nahrazen spoj ze Smečna. Nový spoj AirFibre 24GHz od Ubiquiti má propustnost 700/700mbs. Nově jsme také nainstalovali nový páteřní spoj mezi body Mrk (Kladno - centrum) a Motyka (Kladno - Švermov). Spoj s 80GHz frekvencí od izraelské společnosti Siklu má aktuální kapacitu 5gbs s možností navýšení až na 10gbs. 

 

 

 

19.12.2022 - Krásné Vánoce...

 

 

 

 

19.12.2022 - Najdete nás i na Facebooku a Instagramu

 

Pokud byste o nás chtěli vědět více, na našem facebookovém nebo instagramovém profilu se můžete podívat, co se u nás zrovna děje. Sdílíme s vámi fotky a informace z montáží, informace k naší IPTV, krásné fotky z výšek, kam se většina z nás nikdy nepodívá a mnoho dalšího. Váš like náš potěší. 

 

 

 

28.11.2022 - Informace o poruchách a odstávkách najdete na našich stránkách 

 

Na našem webu v sekci Odstávky a poruchy najdete aktuální informace o naší síti.  

 

Pokud máte problém s připojením, můžete se zde podívat, jestli evidujeme ve vaší oblasti nějaký problém. Pokud o vaší lokalitě nic nenajdete, prosím nahlaste váš problém na našem Helpdesku tel: 312 312 444 nebo na emailu helpdesk@klfree.com. Naši technici se poruchou začnou zabývat a pomohou vám ji řešit. 

 

 

 

1.11.2022 - Změna cen a tarifů za poskytované služby  

 

Rádi bychom vás informovali o změnách v tarifech a cenách pro nové zákazníky s účinností od 1.11.2022.

 

Nový ceník služeb je platný od 1.11.2022, a jsou v něm uvedeny nové tarify a ceny za poskytované služby, najdete ho na našich stránkách v sekci Internet  

 

Upozornění: Našim stávajícím zákazníkům zůstávají v platnosti jejich současné nasmlouvané tarify a nová cenová úprava měsíčních poplatků bude účtovaná od 1.1.2023. Každý náš stávající zákazník bude podrobněji informován prostřednictvím emailové korespondence. 

 

 

 

20.10.2022 Zrychlujeme a zlepšujeme naši síť 

 

Dovolte, abychom vás informovali o naší práci pro vás během posledního roku.   

 

V Kladně a v okolí jsme vybudovali a zprovoznili několik nových bodů pro příjem a vysílání internetu.  Poslední nové body jsme zprovoznili např. na fotbalovém hřišti v Srbech nebo v Libušíně, ve Smetanově ulici. Navýšili jsme kapacitu spojů mezi Kladnem a Buštěhradem, do Hřebče, Kačice a Švermova. Pro lepší pokrytí jihozápadní části Kamenných Žehrovic jsme přidali sektor. Taktéž ve Vinařicích jsme přidali nové sektory pro kvalitnější pokrytí této oblasti. V Lounech, v ulici U Stadionu, jsme zprovoznili nový spoj s vysokou kapacitou, dle požadavku konkrétního zákazníka. V Jedomělicích jsme vyměnili stožár, a tak zajistili lepší signál i za nepříznivého počasí. Upgradovali jsme několik vysílačů po Kladně, např. NodePoldovka nebo NodeWolker.  

 

Optickým kabelem jsme propojili novou developerskou výstavbu RD v Buštěhradě, směrem na Bouchalku a ve Velkém Přítočně, v ulici Ve Stráni. Zdokumentovali jsme a rozšířili jsme naši stávající optickou síť ve Hřebči. Dále jsme připojili optickým kabelem nový bytový dům ve Vrchlického ulici v Kladně. Momentálně připojujeme nový bytový dům v Čechově ulici na Kladně. 

 

V Postoloprtech jsme byli nuceni opravovat několik optických tras, které byly překopnuty při stavebních pracích při budování jiných stavebních projektů. V Kladně, v Americké ulici, jsme po vandalovi byli nuceni opravit jednu naši hlavní trasu připojení z Prahy. Činnost vandala způsobila výpadky pro celém Kladně i jiným operátorům, kteří poskytují internetové služby. 

 

Ve dvou hlavních prostotách, kde máme umístěnou technologii jsem instalovali technologii tzv. free-cooling, která zabezpečuje chlazení přirozeným prouděním vzduchu. Výrazně tak omezí nutnost použití klimatizace a tím pádem je provoz mnohem ekonomičtější a ekologičtější.   

 

Celkem na 20 stávajících bodech jsme reinstalovali nová zařízení a přidali vysílací sektory pro lepší pokrytí signálem. Vybudovali jsme pokrytí optickými trasami v nových oblastech a pracujeme na úpravách na dalších našich technologiích. Velkou naší investicí jsou náklady zaměřené na výrazné snížení nákladů na energetickou náročnost našeho provozu a provozu našich jednotlivých bodů. Mimo ekonomické stránky se také chceme chovat i ohleduplněji k naší planetě.   

 

 

 

2.10.2022 - Zlepšujeme zákaznickou podporu prostřednictvím vlastního Helpdesku

 

Rádi bychom vás upozornili na možnost vyřešit vaše problémy a požadavky přímo s našimi techniky, popřípadě s fakturačním oddělením.

 

V pracovní době od pondělí do pátku mezi 8–16:30 se dovoláte na Helpdesku tel. 312 312 444 přímo našim technikům, popřípadě fakturačnímu oddělení. Ti se budou snažit s vámi problém vyřešit po telefonu, nebo pokud se oprava nepodaří na dálku, domluvit se s vámi na návštěvě technika.

 

Mimo pracovní dobu se dovoláte operátorovi, který problém nebo požadavek zaznamená. Následující pracovní den vám zavolá technik nebo fakturační oddělení a opět s vámi budou váš požadavek řešit.